wtorek, 8 listopada 2011

Sztuka taniego latania - jak kupić Wizz Xclusive Club w Wizz Air?

Wątek ten nawiązuje do wcześniejszych odcinków Sztuki taniego latania - "Zakup biletów w Wizz Air", oraz "Jak przejść odprawę internetową w Wizz Air?".

Jak informowałem w kwietniu w wątku "Klub niskich cen Wizz Air-a", Wizz Exclusive Club jest płatną usługą, dzięki której zarejestrowani klienci będą mieli dostęp do puli tańszych biletów. Początkowo oferta ta wydawała się bardzo atrakcyjna, gdyż nawet na jednym odcinku można było zaoszczędzić nawet €15. Po kilku miesiącach weryfikacji, wygląda na to że usługa ta nadal pozwala zaoszczędzić nieco pieniążków nawet przy incydentalnym pojawianiu się na pokładach różowego przewoźnika.


Uwaga: Nie życzę sobie jakiegokolwiek przedrukowywania, czy cytowania tego opisu w całości, części  lub  innym kształcie, gdziekolwiek w sieci, prasie czy innej formie przekazu bez mojej wyraźnej zgody. Mogę jej udzielić wyłącznie po skontaktowaniu się ze mną poprzez e-mail (spiral [kropa] active [małpka] gmail [kropa] com). Brak odpowiedzi z mojej strony nie może być uznane za ciche przyznanie zgody na powyższe.


Jak się tutaj odnaleźć?
Prezentowany opis jest kolejnością kroków jaką wykonałem przy zakupie własnego udziału w usłudze Wizz Xclusive Club. Prezentację podzieliłem na kilka etapów które oprócz opisu staram się również zamieszczać w formie graficznej. Chociaż w tekście staram się zwracać uwagę tylko na najbardziej istotne miejsca poszczególnych stron, jak zawsze proponuję całkowite zaznajomienie się z treścią każdej z nich włącznie z zamieszczonymi na nich linkami. Pozwoli to na uniknięcie ewentualnych późniejszych niedopowiedzeń mogących powodować niemiłe sytuacje. Wpis jest opisem autentycznej procedury, modulo zmienione lub ukryte dane ważne służące np. do identyfikacji. Procedura wykonywana była na przełomie kwietnia i maja 2011 roku. W tamtym czasie obowiązywała promocyjna stawka za uczestnictwo w Wizz Xclusive Club w wysokości 45 złotych. Aktualnie (listopad 2011 roku) stawka ta wynosi 135 złotych.

Wprowadzenie
Zakup usługi Wizz Xclusive Club, jak w zasadzie większość rzeczy związanych z Wizz Air, zaczynamy logując się na stronę główną przewoźnika pod adresem www.wizzair.com. Oczywiście zakładam, że utworzyliśmy już wcześniej swoje własne Konto W!zz, bez którego zakup biletów, subskrypcja do usługi i większość innych spraw byłaby niemożliwa. Gwoli przypomnienia, jak założyć takie konto opisałem we wcześniejszej części przewodnika - "Zakup biletów w Wizz Air".

Strona 01 - logowanie do Konta W!zz
Po zalogowaniu się na stronie, w jej lewej części odnajdujemy panel do logowania, gdzie wprowadzamy adres e-mail pod który nasze konto jest podpięte, oraz przypisane do niego hasło. Jeśli w jakiś sposób hasło wypadło nam z głowy, klikamy na odnośnik "wskazówka". Na nowej stronie wprowadzamy adres e-mail połączony z naszym kontem i następnie przycisk "Wyślij zapytanie". Jeśli adres mailowy się zgadza, po chwili powinniśmy na tamtejszą skrzynkę otrzymać skorelowane z nim hasło.Strona 02 - subskrypcja do usługi
Po zalogowaniu się w centralnej części strony wyszukujemy pozycji "Wizz Xclusive Club". W miejscu tym cały czas będą znajdować się informacje dotyczące naszego statusu w tej usłudze. Jeśli konto na które się zalogowaliśmy nie ma jeszcze wykupionej takiej subskrypcji, wyświetlać się powinien przycisk "Subskrypcja". Naturalnie klikamy go.
Strona 03 - wprowadzenie danych do subskrypcji
W kroku tym uzupełniamy dane przypisane do naszego konta. Będą one przydatne podczas rezerwowania biletów. Jak się bowiem później okaże, w okolicach pól gdzie wprowadzamy dane interesujących nas lotów (trasa, data, etc.) pojawi się nowe pole "Podróżuję". Zaznaczenie tego pola będzie oznaczało, że subskrybent będzie jednym z podróżnych na dokonywanej rezerwacji a co za tym idzie, oferta usługi będzie obowiązywać na wszystkich pasażerów tej rezerwacji. Fakt obecności subskrybenta jest konieczny aby oferta była ważna a wprowadzane tutaj dane pozwolą na automatyczne wypełnienie części pól w dalszych krokach rezerwacji.
Wracając jednak do naszej strony, do wyboru mamy pięć opcji. Pierwszą z nich jest płeć właściciela subskrypcji. Do tego trzeba jeszcze określić datę urodzenia subskrybenta - dane te muszą się zgadzać z danymi na dowodzie osobistym lub paszporcie, na podstawie których zostaniemy wpuszczeni do samolotu. Na szczęście Wizz Air w tym miejscu również ma lepszy system od Ryanair, gdyż zmusza użytkownika do wybrania jednej z kilku opcji, zamiast wpisania własnych wartości. Niby małe coś, ale unikamy tym samym możliwości głupiej pomyłki. Ostatnią opcją jaką mamy do wyboru, to waluta w jakiej chcemy dokonać płatności za subskrypcję. Będzie ona wykonana przy użyciu karty, dlatego warto zaznaczyć tą walutę w jakiej prowadzony jest nasz rachunek. Na sam koniec trzeba potwierdzić zaznaczeniem fakt przeczytania warunków Wizz Xclusive Club (oczywiście polecam przeznaczenie kilku chwil na lekturę tychże) a po tym wszystkim kliknąć przycisk "Subskrypcja".

Strona 04 - płatności
Na tej stronie będziemy dokonywali płatności za subskrybowaną usługę. Niestety, w przeciwieństwie do procesu rezerwacji biletów, w tym miejscu nie możemy zapłacić przy użyciu przelewu bankowego. Na szczęście w tym przypadku Wizz Air nie pobiera żadnej "opłaty za opłatę", niezależnie od tego jaka karta będzie użyta do zapłacenia za usługę.
Zatem podobnie jak przy rezerwacji biletów - wybieramy rodzaj karty, wpisujemy jej numer, nazwisko posiadacza, datę ważności i kod CVV. Dokładne wyjaśnienie gdzie takie dane znajdują się na karcie zamieściłem w odcinku sztuki taniego latania dotyczącego kupna biletów w Wizz Air. Gdy wszystkie dane zostaną już wprowadzone poprawnie, pozostaje nam tylko kliknąć przycisk "Dalej".
Jeszcze jedno - przypominam że w momencie gdy aplikowałem do tej usługi, promocyjna cena za nią wynosiła 45 złotych. W chwili obecnej należy się liczyć z kosztem 135 złotych.

Strona 05 - dokonywanie płatności
Strona ta informuje tylko że uruchomiona została procedura bankowo-pośrednicząca zmierzająca do pobrania pieniędzy z naszej karty i uznania usługi za wykupioną. Zgodnie z treścią strony, jedyne co powinniśmy teraz robić to niecierpliwie tupać nogą przez kilkanaście sekund. Wcześniej czy później, strona zostanie bowiem samoczynnie przeładowana do kolejnego kroku.


Strona 06 - potwierdzenie subskrypcji
Jeśli wszystko odbyło się bez problemów, powinniśmy być przekierowani na tą właśnie stronę. Od teraz przy wyborze lotów na które chcemy dokonać rezerwacji powinno być dostępne wspomniane wcześniej pole "Podróżuję". Po zaznaczeniu tego pola tańsza stawka biletów będzie dostępna w sposób domyślny. Po zalogowaniu się do konta Wizz na stronie głównej będzie również dostępna informacja na temat naszego statusu w Xclusive Club. Najważniejszą z nich jest oczywiście data do której dana usługa będzie dostępna. Jednorazowy zakup obowiązuje bowiem tylko przez rok.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz